آدرس مجازی در حافظه، نشانگر فضای مشخصی از حافظه است که سیستم عامل اجازه استفاده از یک فرایند را در آن می‌دهد. آدرس مجازی به مکانی در ذخیره‌سازی اصلی اشاره دارد که یک فرآیند می‌تواند به طور مستقل از سایر فرآیندها، از آن استفاده کند.

Techopedia آدرس مجازی (VA) را توضیح می‌دهد:

در دستگاه‌های دارای مدیریت حافظه، آدرس مجازی با آدرس حافظه فیزیکی متفاوت است. در چنین دستگاه‌هایی، واحد مدیریت حافظه (MMU) وظیفه مدیریت حافظه از جمله ترجمه آدرس‌های مجازی به آدرس‌های فیزیکی را بر عهده دارد.

با آدرس‌های مجازی، سیستم مدیریت حافظه قادر است مقدار زیادی حافظه را به فرایندهای جداگانه اختصاص دهد. این سیستم اجازه می‌دهد تا هر فرآیندی فرض کند که حافظه موجود را برای خود دارد؛ در حالی که در واقع، سیستم عامل در صورت لزوم حافظه را بین فرایندها جابجا می‌کند.

آدرس مجازی در زمینه سیستم‌های مجازی نیز استفاده می‌شود. همانند آدرس‌های حافظه مجازی، سیستم‌های جدیدتر، سیستم‌های حافظه مجازی را جایگزین مقصد درایو حافظه فیزیکی می‌کنند؛ جایی که سخت افزار به انواع مختلف و پیچیده‌تری از حافظه تقسیم می‌شود.

در محاسبات، فضای آدرس مجازی (VAS) یا فضای آدرس به مجموعه‌ای از آدرس‌های مجازی گفته می‌شود كه سیستم عامل در دسترس فرآیند قرار می‌گیرد. دامنه آدرس‌های مجازی معمولاً از یک آدرس کم شروع می‌شود و می‌تواند تا بالاترین آدرس مجاز توسط معماری مجموعه دستورالعمل‌های رایانه و پشتیبانی از اجرای اندازه نشانگر سیستم عامل گسترش یابد.

این موضوع می‌تواند 4 بایت برای 32 بیتی یا 8 بایت برای 64 نسخه‌های بیت سیستم عامل ایجاد کند. این نکته مزایای متعددی را فراهم می‌کند که یکی از آن‌ها امنیت از طریق جدا کردن فرآیند است با این فرض که به هر فرآیند یک فضای آدرس جداگانه اختصاص داده شده است.

آدرس مجازی چیست و آیا باید از آن استفاده کنم؟

ولی آدرس مجازی در کسب و کار به چه معناست؟ هنگام راه‌اندازی هر کسب و کاری، باید تصمیمات بزرگی بگیرید. یکی از این تصمیمات می‌تواند محل استقرار شما باشد؛ از خانه گرفته تا دفتر اجاره‌ای، میز تحریر یا هر چیز دیگری. گزینه‌های زیادی در مورد چگونگی اداره کسب و کار شما وجود دارد؛ اما می‌تواند به تصویری که می‌خواهید به تصویر بکشید و همچنین میزان علاقه شما به عمومی بودن موارد، بستگی دارد.

شخصی را در نظر بگیرید که یک کار تازه تاسیس را از خانه اداره می‌کند و همه جلسات خود را در محل‌های تجاری اجاره‌ای انجام می‌دهد. آن‌ها ممکن است هنگام ملاقات در این کسب و کارهای خاص مانند مکان‌ها، با اصطلاحات مختلف و نحوه لباس خود تصویر خوبی ارائه دهند؛ اما آدرس ثبت شده شرکت آن‌ها همچنان به عنوان آدرس خانه آن‌ها خوانده می‌شود.

خوشبختانه در اینجاست که می‌توان از آدرس مجازی استفاده کرد.

اگر کسب و کار خود را به تازگی راه انداخته‌اید، روی راه اندازی استارتاپ کلیک کنید!

دقیقاً آدرس مجازی چیست؟

با وجود داشتن کلمه مجازی در نام آن، این آدرس یک آدرس واقعی است که وجود دارد و اغلب مانند هر آدرس دیگری نامه می‌پذیرد.

قسمت مجازی آن کسب و کار شماست. تجارت شما در آنجا کار نمی‌کند. آدرس به گونه‌ای طراحی شده است که به عنوان یک مرجع برای کسب و کار شما استفاده شود.

بیایید از مثال شخصی که در خانه کار می‌کند استفاده کنیم. چه چیزی حرفه‌ای تر به نظر می‌رسد؟ آدرس خانه یا آدرس دفتر؟ نه فقط از دیدگاه خودتان برای اداره یک کسب و کار، بلکه به عنوان یک مشتری به آن فکر کنید.

چه چیزی با یک آدرس مجازی دریافت می‌کنم؟

چه چیزی با یک آدرس مجازی دریافت می‌کنم؟

این آدرس ممکن است از سرویس به سرویس دیگری متفاوت باشد؛ اما ما برای سادگی روی گزینه Company Wizard تمرکز خواهیم کرد.

تمام شرکت‌هایی که از آدرس آن استفاده می‌کنند، از موارد زیر بهره‌مند می‌شوند:

  • ارسال رایگان نامه قانونی (مانند HMRC یا شرکت هاوس) به آدرس دیگری از انگلستان
  • از آدرس مرکزی لندن در سوابق شرکت خود استفاده می‌کنید
  • استفاده از آن برای آدرس خدمات مدیر کسب و کار شما
  • دریافت نامه خود به صورت دیجیتالی (اختیاری)
  • گزینه ارسال نامه به آدرس خارج از کشور (مشروط به هزینه‌های اضافی ارسال)
  • حمل و نقل نامه الکترونیکی (با توجه به هزینه‌های اضافی ارسال)

آیا محدودیتی وجود دارد؟

شرکت‌هایی مانند The Company Wizard که آدرس‌های مجازی را ارائه می‌دهند، توسط HMRC تنظیم می‌شوند تا چک‌های ضد پولشویی را در مورد کلیه مشتریان، با استفاده از آدرس انجام دهند.

آیا باید از آن استفاده کنم؟

این سوالی است که فقط شما می‌توانید به آن پاسخ دهید. اما چند نکته وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد؛ مانند موارد ذکر شده در زیر

  • آیا کسب و کار من از داشتن آدرس مجازی سود می‌برد؟
  • آیا تجارت من نیاز به ظاهری حرفه‌ای مانند آنچه با استفاده از آدرس مجازی به عنوان دفتر ثبت شده نیاز دارد؟
  • آیا من بدم می‌آید که آدرس خانه من در پرونده عمومی نمایش داده شود؟
  • آیا کسب و کار من نیاز به انعطاف‌پذیری ندارد که در یک آدرس ثابت نشود؟

شرایط دیگری نیز وجود دارد که شما ممکن است به یک آدرس مجازی نیاز داشته باشید؛ به عنوان مثال نیاز به حضور در یک مکان خاص دارید. اگر به آدرس در اسکاتلند نیاز دارید، می‌توانید یک آدرس مجازی در ادینبورگ اجاره کنید. اگر به آدرس در ولز نیاز دارید، می‌توانید آدرس آن را در سوانزی اجاره کنید. بدون جابجایی محل کار می‌توانید از داشتن آدرس‌های مختلف بهره‌مند شوید.

اگر در خارج از کشور مستقر باشید، یک آدرس مجازی به درد شما می‌خورد؛ اما به آدرسی در انگلستان احتیاج دارید؛ زیرا بدون نیاز به جابجایی یا خرید محل، آدرس مستقر در انگلستان را به شما می‌دهند.