ویژگی‌های رهبران موفق

ویژگی‌های رهبران موفق

رهبران موفق ، قدرت اصلی و نیروی فکری پشت سازمان‌های خود هستند. آن‌ها دور اندیشانی هستند که وظیفه دارند از برند خود در برابر مشکلات مختلف محافظت کرده و مراقب باشند که از مسیر منحرف نشود. این افراد باید بدانند چه موقع از فرصت‌ها استفاده کرده و چگونه انگیزه لازم برای تلاش را به کارکنان بدهند تا به اهداف خود و سازمان یا شرکتشان دست یابند.

رهبران م موثر از عنوان “مدیر” یا “رئیس” فراتر می‌روند. آن‌ها راهی برای دستیابی به ترکیب مناسبی از کاریزما، اشتیاق و اطمینان از خود، احتمالاً با دوز بالای شانس و زمان بندی مناسب، پیدا کرده‌اند.

ممکن است به نظر برسد که برخی از افراد دارای این مهارت‌ها هستند، اما حقیقت این است که اکثر ویژگی‌های رهبری را می‌توان با زمان و تمرین آموخت و بهبود داد. شما می‌توانید با توسعه این ۱۱ ویژگی ضروری یک رهبر قدرتمند و موفق، قدم بر مسیر موفقیت بگذارید.

می‌توانید برای مطالعه بیشتر، مقالات کسب و کار چیست و مدل کسب و کار را بخوانید.

1. خود مدیریتی رهبران موفق

اگر نتوانید خود را مدیریت کنید، مدیریت موثر دیگران نیز دشوار است. خود مدیریتی به این معناست که بتوانید اهداف خود را اولویت بندی کرده و مسئولیت تحقق آن‌ها را بر عهده بگیرید. به عنوان یک رهبر موثر، باید بتوانید زمان، توجه و احساسات خود را در حالی که از نقاط قوت، ضعف و منابع احتمالی تعصب خود آگاه هستید، تنظیم کنید.

رهبران استثنایی در مدیریت استرس و ایجاد تعادل در زندگی شخصی و حرفه‌ای مهارت دارند. اما شما باید اهمیت شفقت و مهربانی را به خاطر داشته باشید و بتوانید به شیوه مناسب به مردم و رویدادها پاسخ دهید. به یاد داشته باشید که در اعمال خود کنترل، نظم و انضباط را حفظ کنید و در عین حال باید از انعطاف پذیری بیش از حد نیز خودداری كنید.

2. اقدام استراتژیک

داشتن یک رویکرد آینده نگر و با دید باز برای رهبران امروز ضروری است. بر اساس گزارش انتشارات تجاری هاروارد(Harvard Business Publishing report)، Leading Now: Critical Capability for a World Complex ، “رهبران همیشه باید آماده باشند تا استراتژی‌های خود را برای به دست آوردن فرصت‌های نوظهور یا مقابله با چالش‌های غیرمنتظره تنظیم کنند.” تفکر استراتژیک یک فرایند مداوم است که این تفکر شامل ارزیابی محیط کسب و کار شما هم می‌شود. می‌توانید تفکر استراتژیک از طریق موارد زیر، رشد پرورش دهید:

• کنجکاو بودن و علاقه واقعی به شرکت و محیط تجاری گسترده‌تر

• در طرز فکر خود انعطاف پذیر باشید و رویکردها و ایده‌های جدید را امتحان کنید

• تمرکز بر آینده و فکر کردن در مورد شرایط عملیاتی شرکت خود

• حفظ چشم انداز مثبت.

3. ارتباط دهنده موثر

رهبران قدرتمند می‌دانند چه موقع صحبت کنند و چه موقع گوش دهند. آن‌ها ارتباطات موثری دارند و قادرند همه چیز را از اهداف سازمانی گرفته تا وظایف خاص به طور واضح و مختصر برای کارکنان خود توضیح دهند. اگر مردم انتظارات شما را درک نکنند یا از آن‌ها آگاه نباشند، از شما ناامید می‌شوند، بنابراین هرچه دقیق‌تر باشید، بهتر است.

شما باید بتوانید در همه سطوح ارتباط برقرار کنید: یک به یک، با بخش و کل کارکنان و همچنین از طریق تلفن، ایمیل و رسانه‌های اجتماعی. این ارتباطات باید بر مبنای یک جریان مداوم تبادل کلامی و غیر شفاهی ایده‌ها و اطلاعات ایجاد شده باشد، بنابراین روی در دسترس بودن و مشارکت افراد از سطوح مختلف کار کنید.

4. پاسخگو و مسئول بودن رهبران موفق

مدیران موفق می‌دانند که چگونه از قدرت و اقتدار به نحو مناسب و بدون غلبه بر کارکنان یا تحت فشار قرار دادن آن‌ها استفاده کنند. رهبران موثر خود را مسئول می‌دانند و مسئولیت اشتباهات خود را بر عهده می‌گیرند و نیز انتظار دارند دیگران نیز همین کار را انجام دهند. آن‌ها می‌توانند در فرایندهای تعیین شده کار کنند و در تصمیمات خود مولد و کارآمد باشند.

آن‌ها اهمیت حمایت و تشویق فردی را درک می‌کنند در حالی که ساختارهای سازمانی و نیاز به پیروی از قوانین و خط مشی‌ها را نیز مهم می‌دانند. این رهبران می‌توانند ضمن انجام اقدامات مناسب، دیدگاه‌های مختلف را متعادل کنند.

5. تعیین اهداف روشن و تداوم در دستیابی به آن‌ها

توصیه‌ای که در ادماه برای داشتن کاریزما آمده است را بخوانید:

اهداف مشخصی تعیین کنید و در دستیابی به آن‌ها مصمم و هدفمند باشید. همه چیز را با اعتماد به نفس تزلزل ناپذیر پشت سر بگذارید. اگر اشتیاق زیادی دارید و واقعاً از کاری که انجام می‌دهید هیجان زده هستید، طبیعتاً مردم به سمت شما کشیده می‌شوند.

به یاد داشته باشید که نوشتن اهداف شما کلید موفقیت شما و شرکت شما است. اما تحقق این اهداف به زمان نیاز دارد. اگر تسلیم شوید، همه اطرافیان شما نیز چنین خواهند کرد. برای این‌که یک رهبر موفق باشید، باید مایل باشید که وقتی دیگران در حال تسلیم شدن و پذیرش شکستند، به راه خود ادامه دهید.

6. ایجاد یک چشم انداز برای آینده توسط رهبران موفق

رهبران موفق این توانایی را دارند که آینده شرکت خود را بررسی کرده و اهداف مشخصی را که به نفع سازمان است را مشخص کنند. آن‌ها با اعتماد به نفس و خوش بین هستند و باعث ایجاد شور و شوق در اطرافیان خود می‌شوند. بصیرت داشتن، به توانایی در مدیریت تغییر و ایجاد تعادل بین ثبات و رشد اشاره دارد. شما باید رویکردهای جدیدی را به کار بگیرید بدون این‌که از اهداف اصلی منحرف شوید.

بصیر بودن به این معناست که بدانید تغییرات مستمری در اطراف شما اتفاق می‌افتد، بنابراین آ‌ن‌چه در گذشته کار می‌کرد، ممکن است در حال حاضر کارساز نباشد. با اجرای استراتژی‌های جدید و توسعه مدل تجاری خود در طول زمان، سازگاری و چابکی را تمرین کنید.

7. مدیریت پیچیدگی

مدیریت پیچیدگی 

رهبران موفق باید حل کننده مشکلات باشند و بتوانند در شرایط متغیر سریع تصمیم گیری کنند. یاد گرفتن رهبری یک محیط پیچیده، مهارت حیاتی برای هر رهبر است. حتی قبل از اینکه اطلاعات قطعی در دسترس باشد، رهبران تاثیرگذار، باید پیچیدگی وضعیت را ارزیابی کرده و روش‌های مناسب را انتخاب کنند.
بر اساس گزارش انتشارات تجاری هاروارد، این بدان معناست که بتوانید محیط را در جستجوی ترندها و شاخص‌های تغییرات مخرب اسکن کنید و شیوه‌هایی را ایجاد کنید که به سازمان شما امکان پاسخگویی سریع را بدهد.

8. پرورش خلاقیت و نوآوری

رهبران موفق باید شجاعت پذیرفتن ریسک و تشویق کارکنان به داشتن خلاقیت را داشته باشند. انجام این کار باعث ارتقاء نوآوری می‌شود که سازمان شما را به سمت مقاصد جدید و پیچ و خم‌های چشم انداز تجاری در حال تغییر سوق می‌دهد.

نکته اصلی این است که همیشه در پیگیری اهداف خود پشتکار و در راه رسیدن به آن، ذهن باز و انعطاف پذیر داشته باشید. اطرافیان خود را تشویق کنید که حداقل ۱۵ درصد از زمان خود را برای کشف ایده‌های جدید از طریق طوفان مغزی(brainstorming) و نمونه سازی اختصاص دهند.

9. ایجاد تیم و ترویج کار تیمی

ایجاد تیم و ترویج کار تیمی

یک رهبری موفق بر اساس افرادی که در اطراف او قرار دارند، ایجاد می‌شود. ایجاد تیم برای هدایت گروهی متنوع و منحصر به فرد از شخصیت‌ها، انگیزه‌ها و مهارت‌های متمایز ضروری است.

تیم‌های قوی و کار گروهی کلید دستیابی به بسیاری از اهداف هستند، چرا که باعث تقویت نوآوری و ارتباط موثر می‌شوند. اگر تیم مناسبی را استخدام کرده و توسعه دهید، نیرویی غیرقابل توقف ایجاد خواهید کرد که سازمان شما را به سمت موفقیت، هدایت می‌کند.

10. ایجاد روابط پایدار

رهبران مشتاق و شیفته، چیزی فراتر از الهام بخشیدن به دیگران برای پیروی از آن‌ها، عمل می‌کنند. آن‌ها می‌دانند چگونه به کارکنان خود انگیزه دهند تا از صمیم قلب برای اهداف شرکت خود تلاش کنند. کارکنانی که احساس ارزش و قدردانی کرده و احساس می‌کنند کاری که انجام می‌دهند، باعث ایجاد تفاوتی در سازمان می‌شود و این خود باعث می‌شود که احساس سرزندگی داشته باشند و برای دستیابی به موفقیت‌های بیشتر در شرکت خود تلاش کنند.

رهبران مستحکم و قوی، می‌دانند که باید در شبکه سازی هم موثر باشند، نه فقط برای پیشرفت حرفه خود، بلکه به نفع سازمان خود. رهبران با ایجاد یک شبکه گسترده و متنوع از افراد، روابط تاثیرگذار با مشتریان، شرکا و حتی رقبا ایجاد می‌کنند.

11. یادگیری چابکی

رهبران واقعاً بزرگ می‌دانند که قدرت رهبری آن‌ها بر توانایی‌شان در سازگاری با شرایط متغیر ناگهانی استوار است. همچنین آگاهی از چگونگی و زمان استفاده از فرصت‌ها در شرایط متغیر، از عوامل موفقیت یک رهبر خوب و کاردرست است.

داشتن یک کنجکاوی سیری ناپذیر، میل شما به یادگیری و رشد مداوم را تقویت می‌کند. یادگیری چابکی به توسعه مهارت‌های تفکر انتقادی، پذیرش عدم قطعیت، داشتن هوش اجتماعی و عاطفی و نیز داشتن تمایل و اراده برای پیشروی بستگی دارد.

منبع: forbes

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments