لیست شتاب دهنده های ایران

شتابدهنده ایرانی

اگر اسم شتاب دهنده ها را شنیده باشید، می‌‌دانید که کار آن‌ها کمک به رشد و موفقیت استارتاپ‌ها است؛ در این مقاله قرار است باهم چندین شتابدهنده ایرانی را بررسی کنیم.

با بررسی کوتاهی از عملکرد و ارزش آفرینی شتابدهنده‌ها، بدیهی بنظر می‌رسد که تعریف شتاب دهنده استارت‌آپ، در واقع یک شبکه ارتباطی و درنهایت محلی برای تجمع گروهی از افراد است که در جهت هم‌افزایی در امور نوآورانه، جذب سرمایه و کسب تجربه‌ی تخصصی به هم پیوند خورده‌اند.

با این حال، اغلب شتاب دهنده ها در درجه اول به عنوان برنامه‌های شتابدهی کسب و کارهای نوپا تلقی می‌شوند که در کنار آن شبکه‌های ارتباطی قوی نیز دارند. در حالی که از دیدگاه تخصصی شتابدهنده‌‌ها در درجه اول شبکه‌ی ارتباطی هستند که اگر به درستی ساختار یافته باشند، در رشد کسب و کارهای نوپا نیز موفق خواهند بود.

جهت مطالعه بیشتر در مورد شتاب دهنده ها کلیک کنید.

چندین شتابدهنده ایرانی موفق

 

شتابدهنده های ایرانی

شتابدهنده ایرانی صنایع خلاق هاوش:

شتابدهنده هاوش در فروردین سال ۱۳۹۸، در حوزه فناوری‌های فرهنگی و صنایع خلاق در فاز یک، شروع به کار کرده است. این مجموعه با در اختیار داشتن متخصصان و مشاوران مجرب فضای آرام با دسترسی به امکانات مورد نیاز، باعث به وجود آمدن شرایط متفاوت و خاص شده است.

هم‌اکنون هاوش در فاز اول خود، در دو بازه گسترده شامل فناوری فرهنگی و صنایع خلاق، اغاز به کار کرده و در فاز دوم خود تصمیم به افزایش پایگاه و زمینه کاری، گرفته است.

صنایع خلاق، صنایعی هستند که اساس آن‌ها، ایجاد و انتشار دانش و اطلاعات است. ریشه این مفهوم به انقلاب فناوری اطلاعات و ارتباطات فرهنگی چون سینما، نرم‌افزار، موسیقی، پویانمایی و بازی‌های رایانه‌ای باز می‌گردد.

با این رویکرد؛ صنایع خلاق، صنایعی محسوب می‌شوند که اصل و ریشه خود را از خلاقیت، مهارت و استعداد افراد گرفته است. لازم به ذکر است که شتابدهنده هاوش تنها شتاب دهنده تخصصی در حوزه صنایع خلاق می‌باشد.

برای مطالعه درمورد فرق شتاب دهنده با مرکز رشد، روی مقاله‌ی تفاوت شتاب دهنده و مراکز رشد چیست؟ کلیک کنید!

شتابدهنده  ایرانی گرین تک:

شتابدهنده ایرانی

شتابدهنده گرین تک اولین روز کاری خود را در سال ۱۳۹۷ شروع کرد. شروعی که پشتوانه آن ۲۹ سال تجربه هلدینگ دانش بنیان گرین وب و همکاری نخبگان کارآفرینی و فناوری اطلاعات کشور بود.

استارتاپ‌ها و سرمایه‌گذاران با ورود به گرین تک موفقیت خود را تا حد زیادی تضمین می‌کنند؛ چرا که این شتابدهنده بواسطه ارتباط با هلدینگ دانش بنیان گرین وب، به ۵۰ هزار مشتری بالفعل در اصناف مختلف، دسترسی مستقیم دارد.

فرا شتابدهنده ایرانی سانباپلاس:

شتابدهنده سانباپلاس شتابدهنده ای استارتاپی – کارآفرینی می‌باشد. این شتابدهنده با حمایت و پذیرش ایده و استارتاپ در قالب مدل‌های زیر فعالیت می‌کند:

  1. پیش شتابدهی:  ارائه ایده، ارزیابی و صیقل ایده، همراه با جلسات طوفان فکری، تیم سازی، کلاس‌های آموزشی وکارگاه‌های عملی و آزمایشگاهی، منتورینگ و مشاوره (فنی، کسب و کاری)، استفاده از آزمایشگاه‌های سانبا و سانما، استفاده از سامانه مجازی چترسان، فضای کار اشتراکی، اختتامیه و داوری نمونه‌های آزمایشگاهی ساخته شده.
  2. شتابدهی:  تبدیل نمونه‌های آزمایشگاهی به MVP و نمونه صنعتی قابل تولید،کلاس‌های آموزشی و کارگاه‌های عملی، منتورینگ و مشاوره (فنی، کسب و کاری)، استفاده از آزمایشگاه‌های سانبا و سانما، استفاده از سامانه مجازی چترسان،  فضای کار اشتراکی، داوری

شتابدهنده ایرانی فردوسی:

از بهار ۱۳۹۶ آغاز به کار نموده است. این شتاب‌دهنده در ابتدا بعنوان شتاب‌دهنده‌ای دانشگاهی با حمایت آکادمی نوآوری و کارآفرینی فردوسی، در مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد، متولد شد و پس از یک سال فعالیت، به کمک سرمایه‌گذاری بُرسا، فعالیت خود را توسعه و فرآیند شتابدهی خود را معطوف به چهار حوزه در فناوری‌های نرم نموده است.

این شتاب‌دهنده که اولین شتاب‌دهنده دانش‌بنیان شرق کشور است، بر شتابدهی استارتاپ‌هایی با محوریت‌های زیر تمرکز دارد:

  • اطلاع‌‌‌رسانی و رسانه‌های جدید
  • بازی‌ و ‌سرگرمی‌‌
  • آموزش و صنعت محتوا
  • خدمات شهری و گردشگری

 

آکادمی نوآوری و کارآفرینی فردوسی سرمایه‌گذار دیگر شتاب‌دهنده‌ها نیز هست که در طی چهار سال فعالیت خود، آموزش مفاهیم کسب‌وکار به نسل نوجوان و جوان را دنبال می‌کند و در چهار استان کشور نمایندگی فعال دارد.

شتابدهنده ایرانی اکسیر:

این شتابدهنده  می‌کوشد با تمرکز بر دانش دیجیتال مارکتینگ و سرویس‌های مبتنی بر آن کسب وکارهای فیزیکی و سنتی را برای بهره‌مندی از هزاران مزیت، با دنیای مجازی آشنا سازد. هدف اکسیر تحول هک رشد دیجیتال برای تمام کسب و کارها می‌باشد.

مدل شتابدهی اکسیر در ۳ مرحله (پیش شتابدهی، دوره شتابدهی و اوج‌گیری) می‌باشد. یکی از بارزترین ویژگی‌های اکسیر حضور فعال منتورهای باتجربه و شاخص در زمینه‌های مختلف می‌باشد.

علاوه بر آن تجربه وپشتوانه ۲هلدینگ بزرگ یاس و اسمارت تکنولوژی قشم، به عنوان سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر، قابل توجه می‌باشد.

شتابدهنده ایرانی متاسل:

اولین شتابدهنده سلامت الکترونیکی در شرق کشور است که  دانشگاه علوم پزشکی مشهد با توجه به بضاعت‌ها و توانمندی‌های موجود، از قبیل مراکز علمی و دانشگاهی، اعضای هیات علمی و دانشجویان علاقمند، گروه‌های آموزش تخصصی انفورماتیک پزشکی و فناوری اطلاعات سلامت، شرکت‌های فناور و نیز منابع فیزیکی موجود، تصمیم گرفت با همکاری ستاد توسعه فناوری اطلاعات معاونت علمی و فناوری رییس جمهور و نیز همکاری بخش خصوصی نسبت به تاسیس و راه‌اندازی مرکز نوآوری و شتابدهنده متاسل در شرق کشور با اهداف مشخص اقدام نمایند.

شتابدهنده ایرانی رشدانا:

شتابدهنده رشدانا در فروردین ۱۳۹۷ رسماً فعالیت خود را آغاز کرد. که این شتابدهنده پلتفرم توانمندسازی سرمایه‌های انسانی است.

سیستم آموزش آکادمیک فعلی کاربرد لازم را در بازار کار واقعی را ندارد. رشدانا تلاش می‌کند افراد را مجهز به مهارت‌های کاربردی را جذب کرده و سپس آن‌ها را هوشمندانه روانه بازار کار کند.

رشدانا، بر این باور است که “موفقیت” به معنای رشد همه جانبه و متوازن است.

این شتابدهنده به سه زمینه رشد می پردازد:

  1. رشد فردی
  2. رشد فردی
  3. رشد کسب و کاری

ممکن است به صورت مستقل محتواها و برنامه‌های مختلفی برای مهارت آموزی در هر کدام از زمینه‌های فردی، فنی و کسب و کاری وجود داشته باشد؛ لیکن رویکرد شتابدهنده رشدانا همگرایی و هماهنگی در این زمینه‌ها و هدف مشترک است. آن هدف هم  رسیدن به “رشد همه جانبه و متوازن” است.

شتابدهنده ایرانی فینووا:

استارتاپ‌ها در هر مرحله از ساخت تا توسعه محصول نیاز به دانش، برنامه‌ریزی دقیق، مدیریت هزینه و مشاوره دارند. برخی از بنیان‌گذاران این توانایی را دارند که با صرف حداقل هزینه و در زمان‌بندی دقیق با مشورت افراد متخصص، نمونه اولیه محصول خود را آماده کنند.

اما بخش بزرگی از علاقمندان به کارآفرینی به افراد خبره و باتجربه دسترسی نداشته و از سوی دیگر بسته به نوع محصول، بودجه لازم و فضای کار مناسبی برای تولید و توسعه محصول در اختیار ندارند.

شتابدهنده فینووا در فضایی مناسب و ایدئال با حضور شبکه گسترده‌ای از منتورها و مشاوران از یک سو و شبکه سرمایه‌گذاران از سوی دیگر، این فرصت را در اختیار صاحبان محصول در تمامی حوزه‌ها قرار می‌دهد تا در یک دوره ۹ ماهه برنامه‌ریزی دقیق و منظمی را برای توسعه محصول و بازار خود داشته باشند و در این مسیر از حمایت تجربی و مالی فینووا بهره‌مند شوند.

 

لیست چند شتابدهنده ایرانی به تفکیک شهر

 

در ایران دیگر شتابدهنده‌هایی فعالیت می‌کنند که که در ادامه فهرستی از بهترین شتابدهنده‌های ایران را می‌بینید.

 

شتاب دهنده آنلاین:

شتاب دهنده در تهران:

شتاب دهنده در اصفهان:

شتاب دهنده در شیراز:

شتاب دهنده ایرانی در قزوین:

شتاب دهنده  ایرانی در یزد:

شتاب دهنده در کرج:

شتاب دهنده در همدان:

شتاب دهنده در گیلان:

شتابدهنده در مشهد:

شتابدهنده در کرمانشاه:

شتابدهنده در اردبیل:

شتابدهنده در تبریز:

شتابدهنده در قم:

شتابدهنده در کرمان:

شتابدهنده در سیستان و بلوچستان:

خوزستان:

 

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments