کسب و کار خانگی

کسب و کار خانگی

بهترین کسب و کار خانگی، کسب و کاری است که از روی علاقه و اشتیاق آن را شروع می‌کنید و به روند کار علاقه‌مند هستید.

شروع یک کسب و کار خانگی، در نحوه صرف وقت و درآمد شما، انعطاف‌پذیری ایجاد می‌کند. اما کسب و کار خانگی یک روند سریع و با تضمین موفقیت مالی نیست. این کسب و کار مستلزم یک تعهد بلند مدت و درک صحیح از انجام کار می‌باشد.

برای ایجاد یک کسب و کار خانگی، با بنیادی محکم و پتانسیل مالی، باید زمان و منابع خود و کسب و کار مناسب را شناسایی کرده و یک برنامه برای آن ایجاد کنید.

برای اصلاعات بیشتر در زمینه راه اندازی استارتاپ‌ها، روی راه اندازی استارتاپ کلیک کنید!

 1. استعدادهای خود را در زمینه یک کسب و کار خانگی ارزیابی کنید!

با ایده‌پردازی در استعدادها یا چیزهایی که به طور طبیعی در آن‌ها مهارت دارید، شروع کنید. استعدادهای شما پایه و اساس هر فعالیت تجاری موفق است.

استعدادهای شما به ویژگی‌های شخصیتی شما مربوط می‌شوند که بخش مهمی در انتخاب شخصی کسب و کار خانگی خود می‌باشد. ویژگی‌های مشترک صاحبان کسب و کارهای موفق شامل موارد زیر است:

 • پذیرای تجربه‌اند
 • دارای اعتماد به نفس
 • دارای انگیزه برای رسیدن به موفقیت
 • با خطر کردن راحت‌اند
 • دارای خودکار کارآمدی

در هنگام ارزیابی استعدادها و شخصیت خود صادق باشید تا مشخص کنید آیا کسب و کار خانگی راه درستی برای شما هست یا نه.

اگر احساس می‌کنید که برای کسب و کار شخصی مناسب نیستید اما همچنان می‌خواهید انعطاف‌پذیری بیشتری در زندگی کاری خود داشته باشید، به دنبال کاری باشید که امکان دورکاری داشته باشد.

 1. مهارت‌های خود را بررسی کنید

شما با استعدادها به دنیا می‌آیید اما با گذشت زمان مهارت را کسب می‌کنید.

به عنوان مثال؛ یک فرد خلاق ممکن است مهارت‌های عالی در نویسندگی، هنر یا طراحی داشته باشد. فردی که به طور طبیعی جزئی‌گرا باشد، ممکن است مهارت‌های حسابداری یا سازماندهی را بیاموزد.

اداره یک کسب و کار موفق غالباً نیاز به یادگیری مهارت‌های جدیدی دارد. اما وقتی نوبت به توسعه ایده کسب و کار می‌رسد، با مهارت‌هایی که قبلاً داشته‌اید شروع کنید. آن‌ها به شما نشان می‌دهند که برای استفاده از استعدادهای طبیعی خود، کجا و چگونه باید شروع کرده و کار راه بیاندازید.

 1. حال استعدادها و مهارت‌های خود را برای تولید ایده کسب و کار خانگی ترکیب کنید

تلفیق استعدادها و مهارت‌های شما به شما در تولید ایده‌های کسب و کار متعدد کمک می‌کند. ممکن است برخی از آن‌ها کسب و کار هایی باشند که مورد علاقه شما نیستند؛ در حالی که برخی دیگر بیش از تخصص حال حاضر شما، به تحصیل یا گواهینامه نیاز دارند.

همزمان با طوفان فکری، ایده‌های کسب  و کار مناسب شخصیت، مهارت‌ها و علایق شما را دستچین کنید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که گزینه‌های خود را برای کسبو کار مورد علاقه خود محدود کرده و از بین آن‌ها انتخاب کنید.

 1. بررسی کنید که آیا ایده شما به عنوان کسب و کار خانگی، کار می‌کند یا خیر

همه کسب و کارها به عنوان کسب و کار های خانگی به خوبی انجام نخواهند شد و حتی برخی از آن‌ها به هیچ وجه مناسب نخواهند بود و از طرفی دیگر، شروع کاری در خانه، مستلزم در نظر گرفتن عوامل مختلفی از جمله موقعیت مکانی، منطقه‌بندی، محدودیت‌های قانونی‌، مجوز، سبک کار، شخصیت و نیازهای خانواده است.

به عنوان مثال؛ شما نمی‌توانید یک کار تولیدی را در یک محله مسکونی راه‌اندازی کنید و ممکن است کسب و کار هایی که تعداد زیادی مشتری در آن رفت و آمد می‌کنند، از یک دفتر خانگی عملی نباشد.

 1. سود احتمالی از کسب  و کار خانگی را تعیین کنید

برای شروع یک کسب و کار خانگی، باید سود آن را در نظر بگیرید. شما ممکن است در مهارت‌هایی استعداد بالایی داشته باشید؛ اما اگر مردم تمایل به پرداخت هزینه برای محصولات یا خدمات شما نباشند، به عنوان یک کسب  و کار بازده نخواهید داشت.

این نکته را در نظر داشته باشید که اکثر کسب و کار ها برای شروع سودآوری به زمان نیاز دارند. با این حال، برای موفقیت در کسب و کار؛ شما در نهایت باید به شکل مطمئنی اهداف مالی خود را برآورده کنید.

تعیین کنید که انتظار شما از حداقل درآمد در ماه چیست و فقط ایده‌هایی را در نظر بگیرید که احتمال تولید این سطح از سود را دارند.

 1. یک طرح کسب و کار ایجاد کنید

برنامه های تجاری فقط برای استارتاپ هایی که به دنبال وام تجاری هستند لازم نیست. دلیل اصلی ایجاد یک طرح کسب و کار این است که بفهمید ایده شما احتمال موفقیت دارد؟

برای مصالعه درباری طرح کسب و کار روی طرح کسب و کار کلیک کنید!

تحقیق و تفکری که شما هنگام کار روی برنامه کسب و کار خود انجام می‌دهید، به شما کمک می‌کند که ایده کسب و کار خود را اصلاح کرده و برنامه‌ریزی کنید که چگونه بدون آزمون و خطای پرهزینه در دنیای واقعی، خود را با موفقیت وارد بازار مورد نظر کنید.

 اگر برنامه کسب و کار شما نشان داد که ایده شما قابل اجرا نیست، روی آن قفل نکنید. یک ایده کسب و کار خانگی دیگر را انتخاب کنید و مراحل را باز از اول طی کنید.

برای شناخت بیشتر در این باره، روی مدل کسب و کار کلیک کنید!

چند ایده برای کسب و کار خانگی

چند ایده برای کسب و کار خانگی

اداره یک کسب و کار خانگی مخصوصاً در هنگام همه‌گیری بیماری کرونا، یک گزینه عالی است؛ زیرا شما می‌توانید در حین فاصله‌گذاری اجتماعی، درآمد کسب کنید.

اداره کسب و کار خانگی برای همه مناسب نیست. زمان کار طولانی و کار ممکن است منزوی باشد. همچنین زندگی کاری شما می‌تواند زندگی شخصی شما را تحت تاثیر بگذارد و حتی ممکن است فرصت مرخصی کمی برای شما بگذارد. جدا از این مشکلات، به دلیل کمبود فضا، ممکن است نتوانید کسب و کار خود را گسترش دهید.

کسب و کار خانگی شما، اگر مبتنی بر یک مفهوم تجاری که نسبت به آن احساس اشتیاق دارید باشد، احتمال موفقیت بیشتری دارد. اگر به دنبال الهام هستید، 5 ایده کسب و کار خانگی زیر را در نظر بگیرید:

کسب و کار خانگی فروشگاه اینترنتی

برای فروش محصولات فروشگاه خود یا کالاهایی که از تأمین‌کنندگان دریافت می‌کنید، یک فروشگاه آنلاین ایجاد کنید. این کسب و کار آنلاین می‌تواند روش خوبی برای کسب درآمد باشد.

برای آشنایی با کسب و کار های اینترنتی، روی کسب و کار اینرنتی کلیک کنید!

بلاگر

از نوسندگی مستقل لذت می‌برید؟ مهارت شما ممکن است به عنوان یک وبلاگ‌نویس حرفه‌ای، به کسب و کار خانگی منجر شود. اگر بتوانید پست‌ها را از طریق عکاسی و طراحی گرافیکی جذابتر جلوه دهید، به جذابیت و محبوبیت نوشته‌های شما کمک می‌کند.

 شما با وبلاگ‌نویسی برای مشتریان شرکتی که هزینه خدمات شما را پرداخت می‌کنند، انباشته‌ای از نمونه کار، ایجاد می‌کنید.

 طراح برنامه

طراحی برنامه‌های موبایل، زمینه بزرگی برای کسب درآمد است. اگر دانش فنی کافی در زمینه طراحی برنامه‌های گوشی همراه دارید، می‌توانید این کسب و کار خانگی را برگزیده و یا خدمات خود را به کسب و کار های کوچک ارائه دهید.

کسب  وکار خانگی گل فروشی

گل آرایی و مراقبت از گیاهان زیبا، می‌تواند برای هر کسی که به طراحی علاقه دارد یک فعالیت سرگرم کننده باشد.

کسب و کار خانگی عکاسی

شما می‌توانید به تعداد دلخواه، کسب و کار موفق عکاسی خانگی بسازید. همچنین می‌توانید یک عکاس پرتره، عکاس عروسی یا عکاس طبیعت باشید. برخی از عکاسان تدریس عکاسی را به دیگران نیز می‌آموزند.

برای ایده های بیشتری برای کسب و کار، روی مقاله ایده کسب و کار ما کلیک کنید!

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments