بررسی بهترین کیف پول های اتریوم

با افزایش میزان جذابیت اتریوم، نیاز به داشتن یک کیف پول معتبر و امن بیش از قبل احساس می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم در مورد کیف پول‌ های اتریوم صحبت کنیم.
اتریوم بعد از بیت کوین، بالاترین قیمت را بین ارزهای دیجیتال داشته و سهم بیشتر ارزش بازار را در اختیار دارد. بنابراین تعجب آور نیست این روزها بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است و این موضوع باعث می‌شود، نیاز به داشتن یک فضای امن جهت ذخیره و جابه جایی این ارز دیجیتال بیش از قبل احساس شود.

در رابطه با ارزهای دیجیتال بیشتر بدانید.

• آیا به کیف پولی نیاز دارید که چندین ارز را در خود جای دهد یا فقط اتریوم را؟ برخی از والت‌ها فقط اتریوم را در خود ذخیره می‌کنند و برخی دیگر چندین ارز را تحت پوشش خود قرار می‌دهند.
• آیا قصد ترید مکرر اتریوم را دارید؟ برخی از کیف پول‌ها برای تریدرها کار را آسان می‌کنند و برخی دیگر امنیت را اولویت خود قرار می‌دهند و ممکن است برای خرید و فروش مداوم با آن، دچار دردسر شوید.
• آیا می‌خواهید از هرجای و هر زمان یا فقط از یک مکان به کیف پول خود دسترسی داشته باشید؟ بین دسترسی و امنیت غالباً رابطه معکوس وجود دارد.
در پایان این راهنما، از محبوب ترین کیف پول‌های Ethereum و اینکه کدام یک برای شما مناسب است، اطلاعاتی را خواهید داشت.
شما در کیف پول های اتریوم خود باید دنبال چه چیزی باشید؟
یافتن کیف پول مناسب Ethereum کار دشواری نیست، اما به یک درک کلی از نحوه ذخیره سازی ارز دیجیتال نیاز دارد.
به طور کلی چهار نوع کیف پول مختلف وجود دارد:
۱. کیف پول های اتریوم سخت افزاری: این کیف پول‌ها فیزیکی هستند و کلیدهای خصوصی شما در آنها رمزگذاری شده است. این‌ها ایمن ترین نوع هستند. کیف پول های سخت افزاری به شما امکان می‌دهد ارزهای دیجیتال خود را در فضای سرد و به صورت آفلاین نگه دارید، بنابراین کوین‌های شما برای هکرهای اینترنت غیرقابل دسترسی هستند.
۲. کیف پول آنلاین: این کیف پول به صورت آنلاین وجود دارد. در حالی که هنوز هم بسیار امن در نظر گرفته می‌شوند، اما اتصالشان به اینترنت، شما را کمی در معرض خطر قرار می‌دهد. می‌توانید از این کیف پول های اتریوم در دستگاه‌های مختلفی استفاده کنید.
۳. کیف پول دسکتاب: این کیف پوله‌ های اتریوم و روی رایانه (رایانه شخصی یا لپ تاپ) شما نصب می‌شوند. پس از نصب، فقط آن رایانه خاص می‌تواند به کیف پول دسترسی پیدا کند.
۴. کیف پول‌های کاغذی: این کیف پول‌ها تکه های کاغذی هستند که کلیدهای خصوصی شما روی آن‌هاست. استفاده از آن‌‌ها بسیار خطرناک است، زیرا اگر این قطعه کاغذ را گم کنید، احتمال دسترسی به کوین‌ها در آینده بسیار ناچیز است.
همچنین بیشتر سایت‌های تولید کیف پول کاغذی در واقع سایت‌های فیشینگ هستند که تریدرهای رمزارزهای تازه کار را طعمه خود می‌کنند. کیف پول های اتریوم کاغذی برای Ethereum به خصوص توصیه نمی‌شوند، زیرا کمبود گزینه های خوبی وجود دارد.
وقتی به دنبال یک کیف پول ارز دیجیتال ایمن هستید، به چهار ویژگی زیر توجه داشته باشید:
۱. کلیدهای خصوصی: باید یک کلید خصوصی داشته باشید که فقط در اختیار شما باشد که اساساً کلیدهای دستیابی به کوین‌های شما بوده و امنیت در اینجا قابل بحث نیست.
۲. جامعه توسعه: از آن‌جا که کیف پول Ethereum نسبتاً جدید است، شهرت بسیار زیادی دارد. به دنبال یک جامعه توسعه فعال باشید که آینده امیدوار کننده‌ای داشته باشد.
۳. رابط کاربری ساده: به دنبال چیزی باشید که استفاده از آن آسان باشد. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که کیف پول شما با سیستم عامل‌های مختلف سازگار است.
۴. امنیت و بک اپ گیری: قرار گرفتن در معرض خطاهای انسانی را به حداقل برساند. کسی نباشید که با جابه‌جایی کیف پول سخت افزاری خود و فراموش کردن بک آپ گیری از اطلاعات خود، یک میلیون دلار ارز دیجیتال را از دست می‌هد.
کیف پولی پیدا کنید که چهار معیار بالا را داشته باشد.

ترزور – TREZOR

کیف پول ترزور

ترزور از کیف پول های اتریوم بوده که سخت افزاری است؛ به این معنی که کلیدهای خصوصی شما را آفلاین نگه می دارد؛ در اصل برای بیت کوین اختراع شده است، کاربران اکنون می توانند اتریوم را با استفاده از رابط وب MyEtherWallet در TREZOR ذخیره کنند.

این دستگاه که به اندازه یک فلش است، اتر را به صورت آفلاین با یک تراشه الکترونیکی ایمن ذخیره می‌کند. کاربران فقط با ورود به وسیله‌ی رمز ورود خود می‌توانند این تراشه الکترونیکی را فعال کنند. ترزورهمچنین از اتصال USB محدود استفاده می‌کند، به این معنی که حتی می‌تواند با رایانه‌هایی که ممکن است به خطر بیفتند یا آلوده باشند به طور ایمن ارتباط برقرار کند.
به طور کلی ترزور به دلیل امنیت بالایی که دارد یک گزینه‌ی عالی است، دارای یک جامعه توسعه فعال بوده و به کاربران امکان می‌دهد تا هر دو ارز بیت کوین و اتریوم را ذخیره کنند. قیمت آن در حدود 99 دلار است.

لجر نانو اس – Ledger Nano S

لجر نانو اس - Ledger Nano S   

Ledger Nano S یکی از بهترین‌ کیف پول های سخت افزاری اتریوم است زیرا در چهار معیاری که قبلاً ذکر کردیم بسیار عالی است. رابط کاربری بسیار کاربر پسند دارد. همراه با یک صفحه نمایش کوچک OLED که کنترل معاملات شما را ساده می‌کند.
کاربران می‌توانند یک پین 4 رقمی روی کیف پول فیزیکی خود قرار دهند، این کار باعث جلوگیری از ورود به سیستم با keylogging می‌شود.
Ledger Nano S اتر را بصورت آفلاین ذخیره کرده و از کاربران می‌خواهد برای خرج کردن اتر با کلید خصوصی خود، تراکنش‌ها را امضا کنند. علاوه بر این، Ledger Nano S این گزینه را دارد که در صورت گم شدن یا خراب شدن دستگاه، یک باند بازیابی برای بازیابی کلیدهای خصوصی شما ایجاد کند.
اگر دستگاه خود را اشتباه استفاده کنید ، این ویژگی اضافه شده خطر از دست دادن تمام کوین‌های شما را به حداقل می‌رساند.لجر نانو اس استرس استفاده از کیف پول سخت افزاری را کاهش داده و Ethereum (ETH) و Ethereum Classic (ETC) را در خود ذخیره می‌کند.
به طور کلی: Ledger Nano S قیمت پایین‌تری نسبت به تزور دارد. رابط کاربری زیبا و عناصر امنیتی اضافه شده، آن را به گزینه‌ای کاملاً رقابتی برای هر سرمایه گذار رمز ارز تبدیل کرده است.

 

از کیف پول های اتریوم بر بستر وب : اکسودوس – Exodus

اکسودوس - Exodus 

 

Exodus اولین کیف پول دسکتاب در جهان است که می‌تواند چندین ارز دیجیتال را در خود جای دهد. در حالی که بیشتر کیف پول‌هی ارز دیجیتال فقط به بیت کوین و اتریوم محدود می‌شوند، Exodus امکان داشتن پورتفوی‌های متنوعی را فراهم می‌کند.
یکی از جنبه‌های جذابExodus ، رابط کاربری یک‌پارچه و تمیز است که پورتفوی‌ کاربر را به عنوان یک نمودار دایره‌ای ارائه می‌دهد. این کیف پول همیشه به اینترنت متصل است اما کلیدهای خصوصی شما را از دستگاه نمی‌گیرد. علاوه بر این، با یک کلیک بازیابی ایمیل و کلیدهای بک آپ سید، کیف پول شما بازیابی می‌شود.

همچنین به دلیل تعبیه ShapeShift در آن، تبادل رمرز ارزها بسیار آسان‌تر است. مزیت Exodus این است که شما می‌توانید ارزهای دیجیتال را با خیال راحت معامله کنید، در حالی که با کیف پول‌های سخت افزاری مراحل طولانی را باید طی کنید.
به طور کلی: اگرچه Exodus یک رابط کاربری کاملاً ساده دارد، اما باید به خاطر داشته باشید که همیشه به اینترنت متصل است. این واقعیت به تنهایی باعث کم‌تر شدن امنیت آن نسبت به کیف پول‌های سخت افزاری می‌شود. اگرچه خطر ناچیز است، اما باید به آن توجه کرد.

کوین بیس – Coinbase

کیف پول کوین بیس

Coinbase ، کیف پول بر بستر وب، که از تمام کیف پول‌های م موجود در این لیست، ساده‌ترین بوده و کار با آن آسان‌تر است. کوین بیس هم صرافی است و هم یک سیستم عامل کیف پول. می توانید اتریوم، بیتکوین و لایت کیون را با ارز فیات خریداری کنید و رمز ارزهای خود را ایمن نگه دارید.

از آنجا که کلیدهای خصوصی در سرورهای میزبان کوین بیس ذخیره می‌شوند، در نهایت شما کنترل کاملی بر کلیدهای خود ندارید. خوشبختانه، Coinbase یک شرکت مستقر در سانفرانسیسکو با اعتبار بیش از 1 میلیارد دلار بوده که به اعتبار زیاد خود معروف است.
به طور کلی: سهولت استفاده ،کوین بیس را به گزینه‌ای برتر برای بسیاری از مبتدیان تبدیل می‌کند. تنها اشکال این است که در نهایت کاربران مشابه کیف پول سخت افزاری، کنترلی روی کلیدهای خصوصی خود ندارند.

از کیف پول های اتریوم بر بستر وب : مای اتر والت – MyEtherWallet

مای اتر والت

MyEtherWallet یک کیف پول بر بستر وب متن باز است که با Coinbase و سایر کیف پول‌های وب سنتی متفاوت است؛ زیرا شما روی رایانه خود کنترل کامل کلید خصوصی خود را دارید. این بدان معناست که می‌توانید کیف پول جدید تولید کرده و اتر خود را بدون نیاز به سرورهای MyEtherWallet ذخیره کنید. این همچنین بدان معنی است که شما به طور کامل مسئولیت بک آپ گیری ایمن از کیف پول خود را دارید.
MyEtherWallet عالی است زیرا به شما امکان می‌دهد قراردادهای هوشمند بنویسید و به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. همچنین این کیف پول با اتصال به Trezor و Ledger Nano S با خیال راحت به اتریوم شما در بستر MyEther دسترسی پیدا می‌کند.

جکس-Jaxx

کیف پول جکس
Jaxx یک کیف پول نرم افزاری است که از بسیاری از کوین‌های برجسته رمز ارز از جمله اتریوم پشتیبانی می‌کند. این کیف پول در بسترهای زیر به راحتی قابل دسترسی است:
• اندروید(موبایل و تبلت)
• iOS (تلفن همراه و تبلت)
• OS X
• ویندوز
• لینوکس
• کروم- Chrome(افزونه)
به زودی کیف پول سخت افزاری آن نیز عرضه می‌شود.
این کیف پول با در نظر گرفتن کاربر نهایی طراحی شده، استفاده از آن ساده بوده و دارای یک رابط بصری است که حتی یک هولدر مبتدی نیز برای کار کردن با آن مشکل خاصی ندارد.
با استفاده ازJaxx ، قدرت کاملاً در دست شماست. همه کلیدها در دستگاه شما ایجاد شده و هرگز به هیچ سروری ارسال نمی‌شوند. به همین دلیل، هیچ راهی برای دسترسی شرکت به وجوه شما وجود ندارد.
همچنین از جمع آوری اطلاعات شخصی جلوگیری کرده و برای استفاده از کیف پول نیازی به تأیید اعتبار نیست. برای علاقه مندان به رمزنگاری که به حریم خصوصی اهمیت می‌دهند، این یک چیز شگفت انگیز است.
علاوه بر این، کد کیف پول Jaxx برای همه قابل کنترل است. که این باعث ایجاد یک اعتماد جمعی می‌شود؛ زیرا هر شخصی می‌تواند پایگاه کد خود را مورد بازرسی قرار داده و هرگونه مشکل یا خلا را برطرف کند.
جکس تأکید می‌کند که برای جلوگیری از کپی برداری‌های مخرب، کد آن‌ها متن باز (open source) نیست. با این حال، سطح شفافیتی که آن ها ارائه م‌ دهند باید به اندازه کافی باشد تا اعتماد شما را به شرکت جلب کند.
به طور کلی: با داشتن رابط کاربری تمیز و کنترل کامل کلیدهای کیف پول، Jaxx گزینه ای عالی برای ذخیره ارز دیجیتال شما است. امنیت کیف پول بیشتر از یک گزینه کاملاً آنلاین است اما آسیب پذیری بیشتری نسبت به کیف پول سخت افزاری دارد.

از کیف پول های اتریوم بر بستر وب: میست – Mist

Mist کیف پول ترکیبی دسکتاب با وب که به طور رسمی در وب سایت پروژه اتریوم ذکر شده است. این محصول هنوز در مرحله بتا است، بنابراین ممکن است هنوز هنگام استفاده از آن مشکلاتی به وجود بیاید. برای کمک به این مشکلات، تیم توسعه لیستی از مسائل رایج و نحوه رفع آن‌ها را در ویکی Github خود ارائه می‌دهد.
این کیف پول درMac ، Linux و Windows قابل دسترسی است؛ بنابراین اگر این مقاله را بخوانید، به احتمال زیاد می‌توانید از آن استفاده کنید.
Mist از کیف پول شما با رمز عبوری محافظت می‌کند که پس از تنظیم هرگز قابل تغییر نیست. من اکیداً توصیه می‌کنم که یک گذرواژه قوی انتخاب کنید و آن را فراموش نکنید. آن را یادداشت کنید، به خاطر بسپارید، در صندوق امانات بگذارید و یا در پایین یک میز در وسط پارک حک کنید.
هر کاری که باید، انجام داده تا مطمئن شوید آن را به یاد می آورید. اگر این گذرواژه خود را گم کنید، دیگر راهی برای دسترسی به کیف پول خود ندارید.
با میست، شما ناشناس هستید و می‌توانید کیف پول را بدون نیاز به ارائه اطلاعات شخصی یا شناسایی، بارگیری و استفاده کنید. شما همچنین بر کلیدهای خصوصی خود که در هر دستگاهی برای بارگیری کیف پول استفاده می‌کنید کنترل کامل دارید.
به طور کلی: به عنوان کیف پول رسمی اتریوم، نمی توانید در انتخاب Mist اشتباه کنید. اگرچه کیف پول‌های دیگر با رابط کاربری بهتر یا امنیت بیشتری (کیف پول های سخت افزاری) وجود دارند، اما تایید رسمی، اعتماد قابل توجهی را به این سیستم عامل می‌افزاید.

متامسک – MetaMask

کیف پول های اتریوم : متامسک

متامسک یکی دیگر از کیف پول های اتریوم که یک افزونه در مرورگر است که به کاربران امکان می‌دهد بدون نیاز به اجرای یک نود کامل اتریوم ، dApps Ethereum را مستقیماً در مرورگر خود اجرا کنند. فرای یک کیف پول، شما می‌توانید با dApps و قراردادهای هوشمند در MetaMask تعامل داشته باشید.
MetaMask در حال حاضر فقط به عنوان افزونه Chrome یا از طریق مرورگر Brave در دسترس است، اما تیم این پلتفرم اظهار دارد که به زودی از Firefox و بقیه مرورگرهای محبوب نیز پشتیبانی می‌کنند.
اطلاعات حساب شما رمزگذاری شده و به صورت محلی در مرورگر شما ذخیره می‌شود، بنابراین هیچ اطلاعاتی به سرورهای MetaMask نمی‌رسد. شما همچنین کنترل کامل کلیدهای خصوصی خود را خواهید داشت.
اگر برای شروع کار با متامسک مشکلی دارید، در صفحه‌ی اصلی وبسایت این کیف پول می‌توانید یک ویدئوی کامل در مورد طرز کار با آن ببینید. همچنین یک بخش پشتیبانی جامع از مشتری در وب سایت آن‌ها وجود دارد که به مشکلات مربوط به کاربران رسیدگی می‌کند.
MetaMask به عنوان یک کیف پول تحت وب دارای خطرات ذاتی است که در کیف پول‌های سخت افزاری مشاهده نمی‌شود. وجوه شما هنوز در معرض ویروس‌های نرم افزاری است اما تا زمانی که از دستورالعمل‌های ایمنی مناسب پیروی کنید، اتفاق خاصی نخواهد افتاد.
به طور کلی: این والت گزینه عالی دیگری برای ذخیره اتریوم شما است. این پلت فرم به عنوان پلی برای وب توزیع شده و برای افرادی که به دنبال کیف پول با برخی ویژگی‌های اضافی هستند، ایده آل است.

گواردا – Guarda

Guarda یک کیف پول چند امضایی ساده سبک و ایمن است که از بیتکوین، اتریوم، تتر، EOS ، ترون و صدها دارایی دیگر پشتیبانی می‌کند.
کاربران می‌توانند از Gaurda برای خرید، فروش و مبادله ارز دیجیتال استفاده کنند. گواردا از این لحاظ که به کاربران اجازه می‌دهد که از دارایی‌های خود در یک رابط نسبتاً کاربرپسند، استفاده کنند، بسیار قابل توجه قرار گرفته است.
گواردا در درجه اول در سال ۲۰۱۷ برای اتریوم راه اندازی شده اما از آن زمان تاکنون به طیف گسترده ای از محصولات مبتنی بر بلاکچین گسترش یافته و از بیش از ۱۰ هزار توکن، ارزهای دیجیتال و استیبل کوین پشتیبانی می‌کند. این شرکت همچنین دارای مجوز FIU برای مبادله ارز مجازی و فیات است.
سایت Gaurda’s خاطرنشان می‌کند که این شرکت برای حریم خصوصی و ناشناس بودن کاربر ارزش قائل است و این پلتفرم فایل‌های پشتیبان، کلیدهای خصوصی یا داده‌های دیگر شما را در سرورهای گواردا ذخیره نمی کند.
مدیرعامل گواردا، Paul Sokolov ، بیش از 5 سال را در صنعت بلاکچین با علاقه به مدیریت رمزارز بدون کاستدی و نیز راه‌حل‌های جهت حفظ حریم خصوصی کار کرده است. تیم گواردا پشتیبانی ۲۴ ساعته را به کاربران خود ارائه می‌کند.
به طور کلی: به نظر می‌رسد گواردا یک گزینه non-custody عالی برای انواع مختلف توکن است. اما بهتر است قبل از انتخاب خودتان هم تحقیق کنید.

نتیجه گیری

در آخر بیایید به چند توصیه نهایی بپردازیم. حتماً توجه داشته باشید زیرا این نکات می‌تواند در آینده باعث صرفه جویی در یک وقت و پول شما شود.
۱. همیشه از کیف پول های اتریوم خود بک آپ تهیه کنید. بسیاری از والت‌های فوق گزینه استفاده از عبارت پنومونیک یا سید را در صورت بروز اتفاقی برای کیف پول شما فراهم می‌کنند که این بسیار استاندارد است؛ اما اگر صراحتاً بیان نشده حتماً بررسی کنید. احمقانه است که اگر موبایلتان گم شد یا هارد دیسکتان سوخت، تمام دارایی خود را از دست بدهید.
۲. امنیت بیشتری اضافه کنید. اقدامات امنیتی اضافی ساده مانند تأیید اعتبار ۲ فاکتوری از طریق تأیید اعتبار Google می‌تواند شما را از هک شدن در آینده نجات دهد. به خاطر داشته باشید که تأیید پیام کوتاه از آن‌جا که می‌توان تلفن‌ها را شبیه سازی کرد، روش چندان مطمئنی نیست.
۳. نرم افزار خود را به روز نگه دارید. به همین دلیل مهم است که به دنبال یک انجمن توسعه فعال برای هر کیف پول باشید. این انجمن ها نه تنها به ساختن کیف پول های اتریوم مقاوم و کاربرپسند اختصاص داده شده بلکه امنیت را نیز در اولویت قرار می‌دهند. از این مزیت استفاده کنید. مطمئن شوید که نرم افزار شما به روز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله کیف پول بلاک چین را نیز بخوانید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments