ارائه دهندگان و شرکت‌های برتر سرویس‌ ابری در سال ۲۰۲۱

بهترین ارائه دهندگان و شرکت‌های سرویس‌ ابری در سال 2021(شرکت‌های خارجی بخش دوم)

با گران‌شدن تجهیزات ذخیره داده و گسترش اینترنت، نیاز به فضای ذخیره ابری بیش از پیش احساس شده  و لزوم شناخت بهترین شرکت های سرویس ابری پررنگ تر شده است. در این مقاله به ادامه معرفی این شرکت‌ها می‌پردازیم.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از هرچیزی قسمت اول مقاله برترین شرکت های سرویس ابری را بخوانید.

از شرکت‌ های سرویس ابری در نقش رهبر : VMware

شرکت های سرویس ابری vmware

اولین شکوفایی VMware قبل از ابر بود، زمانی که مرکز داده بر آن حاکم بود .VMware به عنوان ارائه دهنده اصلی و بدون چون و چرای مجازی سازی برای شرکت، پول جمع کرد و در IT شرکت‌ها حضور بنیادی پیدا کرد. با شروع انتقال مرکز داده به ابر، برخی از ناظران صنعت تعجب کردند که VMware در این چشم انداز جدید چگونه کار می‌کند.

اکنون در سال 2021، پاسخ این است: به بهترین شکل. خدمات VMware به عنوان “پلی” موثر و مورد نیاز بین مرکز داده و بسیاری از مجموعه‌های ابری عمل می‌کند.

با توجه به این‌که بسیاری از شرکت‌ها (خصوصاً شرکت‌های بزرگ) وجود دارند که سرمایه گذاری‌های کلانی را در مورد محل کار خود انجام داده‌اند، اما اکنون نیاز به بحث و گفتگو برای انتقال بارهای کاری هرچه بیشتر به فضای ابری را دارند، VMware کاملاً موقعیت مناسبی را برای خود ایجاد کرده است.

VM باAWS ، Microsoft Azure و Google Cloud همکای می‌کند و به نوعی باهم متحدند. تحت مالکیتDell ، VMware منابع بسیار کلیدی و مهمی را برای سرویس ابری Dell‌ ایجاد کرده است.

Salesforce 

salesforce

مطمئناً Salesforce به عنوان یک غول نرم افزاری از برترین شرکت های سرویس ابری است؛ اما SaaS به طور کامل امپراطوری Salesforce را توصیف نمی‌کند. Salesforce از روزهای ابتدایی خود به عنوان بهترین منبع تولید نرم افزار CRM، با داشتن یک منوی کاملاً کامل از نرم افزارهای سازمانی مبتنی بر ابر، از بازاریابی، تجارت تا یکپارچه سازی، همچنان در حال گسترش است.

این نرم افزار در سال ۲۰۱۹ با استفاده از جدول تجزیه و تحلیل داده‌های برتر Tableau، قادر به ارائه معیارهای عمیق داده کاوی در سطح در جهانی است؛ یک سال پس از آن بود که Salesforce ،Mulesoft را خریداری کرد، یک مجتمع فناوری اطلاعات که برنامه‌ها، داده ها و دستگاه ها را به هم متصل می‌کند.

برای تقویت ، Salesforce همچنان به تکمیل پلتفرم هوش مصنوعی اینشتین ادامه می‌دهد که از آن به عنوان “دستیار هوشمند CRM” یاد می‌کند. به طور خلاصه، Salesforce خود را در مرکز جهانی مبتنی بر ابر قرار داده است.

علی بابا

علی بابا

علی بابا مستقر در سنگاپور، از برترین شرکت های سرویس ابری در اسیا و رهبر ابر در چین است و همچنین با جذب مشتریان در سراسر جهان در حال کسب موفقیت است. به بیان بهتر، علی بابا ادعای سالانه حدود ۶ میلیارد دلار درآمد ابری (در مقابل 40 میلیارد دلار درآمد سالانه AWS) را دارد. در واقع این شرکت سهم قابل توجهی از بازار ابر در آمریکای شمالی ندارد.

در سال 2020، علی بابا با جسارت اعلام کرد که طی سه سال آینده حدود ۲۹ میلیارد دلار در زیرساخت‌های ابری خود هزینه خواهد کرد و مجموعه‌ای از سرورها، شبکه‌ها و سیستم عامل‌ها را اضافه خواهد کرد.

این سرمایه گذاری اضافی یک سیستم عامل قدرتمند IaaS و PaaS، یک سرویس کانتینر، یک ابر خصوصی و یک سیستم یادگیری ماشین برای هوش مصنوعی را فراهم می‌کند.

به طور خلاصه، در حالی که علی بابا پیشنهاد کاملاً کاملی برای رقابت با رهبران ابر مستقر در ایالات متحده ندارد، اما در چین پیشگام است و می‌تواند در سال‌های آینده در بسیاری از بازارهای جهانی به شدت رقابت کند.

برترین ارائه دهندگان و شرکت‌ های سرویس ابری : بازیکنان اصلی

Hewlett Packard Enterprise 

Hewlett Packard Enterprise 

مفهوم راینش لبه همچنان در حاشیه قرار دارد و در حالی که رایانش ابری عناوین اصلی را به خود اختصاص می‌دهد، رایانش لبه در مراحل ابتدایی باقی می‌ماند. اما انتظار داشته باشید که این اوضاع تغییر کند. از اینترنت اشیا و رایانش همه چیز در جهان گرفته تا برنامه‌های زمان واقعی تعبیه شده، رایانش لبه‌ در یک فضای رو به رشد 5g به سرعت در حال ظهوراست.

HPE برای به دست گرفتن موقعیت پیشگام بودن در این فناوری نوظهور، آروبا، ارائه دهنده فناوری دسترسی به شبکه را ارائه می‌دهد. این شرکت در سال ۲۰۲۰ SD-WAN Silver Peak را خریداری کرد.

از بهترین شرکت های سرویس ابری: HashiCorp

شرکت سرویس ابری: HashiCorp

HashiCorp را به عنوان جعبه ابزار برای ابر در نظر بگیرید. این شرکت سرویس ابری طیف گسترده‌ای از ابزارها را ارائه می‌دهد که بسیاری از آن‌ها متن باز هستند؛ و همچنین تعدادی از ابزارهای اختصاصی هستند که به توسعه دهندگان و متخصصان فناوری اطلاعات اجازه می‌دهند زیرساخت‌های ابری را مستقر کنند. به منظور ساده تر شدن کار، برخی از برنامه‌ها پلاگین هستند.

شرکت سرویس ابری: SAP

شرکت سرویس ابری: SAP

SAP نمونه خوبی از یک فروشنده قدیمی است که اکنون در فضای ابری، خانه‌ای برای خود و مشتریان خود ساخته است. شرکتHANA یک پایگاه داده با حافظه پرقدرت است که دارای تعداد قابل توجهی از مشتریان و دنبال کنندگان است، کسانی که که پیش از ظهور فناوری سرویس ابری نیز وجود داشتند.

سیستم‌های سیسکو –Cisco Systems

سیستم‌های سیسکو -Cisco Systems

نیازهای گسترده شبکه‌ای رایانش ابری و اینترنت در حال حاضر بازار مناسبی را برای سیسکو فراهم کرده است. اکنون با ظهور فناوری چند ابری به عنوان یک مدل ابر غالب، احتمالاً این مدل سیسکو نه تنها یک بازیکن است، بلکه می‌تواند توسعه رایانش ابری و لبه‌ای را نیز شکل دهد.

به پیشنهادات Application Centric Infrastructure (ACI) شرکت توجه کنید که به نظارت بر مدیریت برنامه ها در محیط های ابر ناهمگن کمک می‌کند.

نوتانیکس – Nutanix 

Nutanix

در کنار فضای ذخیره سازی که توسط نرم افزار تعریف شده است، شرکت سرویس ابری Nutanix یک بستر ابری ارائه می‌دهد که مشتریان از آن برای محاسبات و مجازی سازی استفاده می‌کنند. این سرویس ابری همچنین یک بازیکن برجسته در زیرساخت‌های بیش از حد همگرا بوده و دارای DRaaS (بازیابی فاجعه به عنوان یک سرویس) است.

این شرکت در سال 2009 تاسیس شده و مثال خوبی در میان بسیاری از شرکت‌هایی است که در ارائه IaaS پیشرو نیستند اما در بخش ابر می‌توانند سود و درآمد خود را داشته باشند.

ServiceNow

با هدف انحصار بخش متوسط تا بزرگ شرکت‌ها، ServiceNow یک راه حل SaaS ارائه می‌دهد که مجموعه وسیعی از مدیریت فنی، از جمله مدیریت خدمات فناوری اطلاعات (ITSM)، عملیات فناوری اطلاعات و مدیریت بازرگانی را تسهیل و خودکار می‌کند.

پلت فرم ServiceNow برای گسترش دسترسی خود، به مشتریان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های شخص ثالث را مدیریت و نظارت کنند. راه حل‌های مدیریت گردش کار کارمندان ServiceNow کاملاً مبتنی بر دوره ابر است و به وضوح در حال افزایش است.

از بهترین شرکت های سرویس ابری : Adobe 

adobe

زمانی که Adobe سازنده نرم افزارهای خلاق پیشرو مانند فتوشاپ و پریمیر پرو، یک مدل SaaS را به تصویب رساند، کاربران هیجان زده نشدند. بسیاری از کاربران مدل “خرید یک-بار” را دوست دارند. با این حال Adobe می‌تواند بازار خود را به سمت SaaS سوق دهد و با دقت بیشتری کاربران خود را کنترل کند.
Adobe با موفقیت خود، بازار مبتنی بر ابر را به طور قابل توجهی به داده ها، تجزیه و تحلیل‌ها و تجارت گسترش داده است.

این شرکت دارای پلتفرم هوش مصنوعی خاص خود به نام Sensei است که هدف آن کمک به سازندگان برای انجام کار به صورت سریع‌تر و کارآمدتر است.

Workday

این شرکت با استفاده از یک پیشنهاد SaaS مورد توجه در مدیریت سرمایه انسانی، منابع انسانی، حقوق و دستمزد و مزایا در حال ساخت پورتفوی مبتنی بر ابر در یک مسیر طبیعی است: نرم افزار مدیریت مالی مبتنی بر ابر، همراه با برنامه ریزی و خرید.

به طور خلاصه، موفقیت Salesforce الهام بخش Workday است. این شرکت به سرعت در حال رشد استو طی چند سال گذشته بیش از دوازده شرکت را به دست آورده و گزینه‌های مدیریت SaaS خود را بسیار بزرگ تر کرده است.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 نظرات
بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
تازه‌ترین قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
مرگ بر کلیت و تمامیت جمهوری اسلامی
میهمان
2 ماه قبل

درود،اومدم بگم همچنان منتظر خورده شدن کیرم توسط بسیجیان، اطلاعاتی، سپاهی و خود شخص خامنه‌ای مادرجنده هستم.
بله من در مورد افراد رژیم افکار همجنسگرایانه دارم چون مثل کونی ها تیپ میزنند و متاسفانه مفعول هم نیستم، شل کنید.