ارائه دهندگان و شرکت‌های برتر سرویس‌ ابری در سال ۲۰۲۱

ارائه دهندگان و شرکت‌های برتر سرویس‌ ابری در سال 2021(شرکت‌های خارجی بخش اول)

بررسی‌ها نشان می‌دهد که برترین شرکت‌های سرویس ابری در سال ۲۰۲۱، چیزهایی فراتر از AWS ،Azure و Google هستند. این سه شرکت تاکنون از رهبران رایانش‌ ابری بودند که بحثی درباره‌ی آن نداریم. اما بازار ارائه دهندگان خدمات ابری با تحولات فناوری‌های هیجان انگیز، از چند ابری به ابر ترکیبی 5G، روز به روز در حال تغییر است.

محاسبات ابری در دهه گذشته جهان را به طرز چشمگیری تغییر داده و یک رشد اعجاب آوری را رقم زده تا جایی که ما شاهد تبدیل مراکزمتمرکز داده به ابر بوده‌ایم.

اکنون فناوری‌هایی مانند IaaS و PaaS و SaaS خود را به عنوان پایه و اساس فناوری اطلاعات به دنیا معرفی کرده‌ تا جایی که سرویس‌های ابری و هوش مصنوعی اکنون عمیقاً در هم آمیخته اند.

بیش از هر چیز، با این‌که اکنون شرکت‌ها روش‌های ابری را به عنوان یک ویژگی اضافه نمی‌بینند و آن را یک ضرورت مطلق برای کسب و کار خود می‌دانند، سردرگمی در مورد هزینه‌های ابر و امنیت ابر همچنان باقی مانده و به همین خاطر، استارت آپ‌های ابری روز به روز در حال ظهورند.

بسیاری از سیستم عامل‌های مدیریت ابری برای رفع این قبیل نگرانی‌ها به وجود آمده و راه حل‌هایی را نیز ارائه داده‌اند. در ادامه لیستی از برترین شرکت‌های ابری داخلی و خارجی را باهم می‌بینیم که فقط بخشی از یک لیست طویل است و انتظار داریم که روز به روز بر تعداد آن افزوده شود.

پیشنهاد می‌کنیم بیش از هرچیز مقاله سرویس ابری چست را بخوانید.

برترین شرکت‌های سرویس ابری

پاسخ به سوال پیچیده یکی از دشواری‌های لیست برترین شرکت‌های سرویس ابر است: شرکت‌های برتر ابر برای چه کاری مهم هستند؟ در حال حاضر در سال ۲۰۲۱، کاربردهای اساسی بسیاری برای ابر وجود دارد، از دسترسی به نرم افزار منابع انسانی تا هاستینگ قسمت‌های اصلی زیرساخت‌های شما.
هنوز هم، در تلاش برای ایجاد یک تصویر قابل فهم از این فناوری، این لیست را به دو قسمت رهبر و بازیکنان کلیدی تقسیم کرده‌ایم. مرز بین آن‌ها (در صورت وجود) تار و مبهم است و می‌تواند تغییر کند.

بازار ابر همچنان به سرعت در حال رشد است.(توضیح عکس)

برترین ارائه دهندگان سرویس ابری: بخش رهبران

سرویس ابری وب آمازون- AWS

AWS
این شرکت در واقع برترین شرکت ابری است که جهان را به درون یک ابر بزرگ کشیده است و AWS با سرعت به رشد و نوآوری خود ادامه می‌دهد.

در Q4 2020، AWS گزارش داد که انتظار می‌رود درآمد سالانه‌‌ای بالغ بر 45.3 میلیارد دلار و بیش از ۲۸٪ رشد را در سه ماه رقم زند که با توجه به اندازه گسترده تجارت ابری خود، رقم فوق العاده بالایی است.

چالش AWS در رقابت با دیگر فروشنده برتر سرویس ابر، Microsoft Azure ، این است که مایکروسافت در طول تاریخ رابطه نزدیک‌تری با این شرکت داشته است. با این وجود AWS با کیفیت بالای ابزارهای ابری خود تا حد زیادی بر این مزیت فائق آمده است.

VMware Cloud روی AWS، یک فناوری مجازی سازی است که به شرکت‌ها (به ویژه شرکت‌های بزرگتر و با سرعت کمتر) اجازه می دهد تا از مرکزسنتی داده پلی را به ابر عمومی که یک تخصص AWS بوده، ایجاد کنند.

سرویس ابری Microsoft Azure-مایکروسافت آژور

Microsoft Azure-مایکروسافت آژور

مایکروسافت آژور از نظر درآمد، دومین شرکت برتر سرویس ابری است، اما در واقع یک رقیب سرسخت برای AWS‌ محسوب می‌شود. بزرگ‌ترین قدرت آن، میراث آن از نام شرکت بزرگ مایکروسافت است. جایی که تسلط طولانی مدت سیستم عامل ویندوز و بسیاری از برنامه‌های بهره وری مایکروسافت به این معنی است که مشتریان شرکتی قبل از به وجود آمدن چیزی به اسم ابر، از یاران با وفای این شرکت بودند.

با توجه به این رابطه نزدیک سازمانی، Azure در ابر ترکیبی، قدرتمند است. آژور یک گزینه بسیار مناسب برای شرکت‌هایی است که سرمایه گذاری‌های بزرگی برای ایجاد یک مرکز داده، انجام دادند یا برای جفت شدن با یک ابر عمومی، هزینه‌ی زیادی را برای تسهیلات باید پرداخت کنند.

دیگر نقاط قوت مایکروسافت در نرم افزار، سرویس SaaS است. این سرویس یک منوی طولانی از ابزارهای SaaS سازمانی، به ویژه Office 365 را ارائه می دهد. آژور یک پیشنهاد سرویس PaaS دارد که با ابر عمومی خود ادغام می‌شود.

با تسلط اتوماسیون و هوش مصنوعی، آژور برای ارائه خدمات به مشتریان سرویس ابری از موقعیت خوبی برخوردار است. Azure MachineLearning نیز یک پلتفرم کامل تولید است که ایجاد انواع الگوریتم‌های سفارشی و راه حل های ML را امکان پذیر می‌کند.

پلتفرم ابری گوگل – Google Cloud Platform(GCP)

پلتفرم ابری گوگل - Google Cloud Platform(GCP)

GCP با داشتن رتبه سوم پشت AWS و Microsoft Azure قرار داد و دارای یک IaaS قدرتمند با قدرت فنی بسیار بالا تسلط زیادی در بازار جستجو دارد. GCP با توانایی بالا در شبکه و اتوماسیون، بدون شک قدرت زیادی را در هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و به ویژه تجزیه و تحلیل داده ها دارد.

از نظر تاریخی،GCP با مشتریان خود سازمان اصلی همسو نبوده است، ولی شرکت برای اصلاح آن تلاش می‌کند. به همین ترتیب، حرکت به سمت چند ابر برای GCP خبر خوبی است. اگر نتواند اصلی‌ترین پلتفرم سرویس ابری باشد، مطمئناً “یکی از” ارائه دهندگان ابری است؛ سپس GCP می‌تواند از این پایه برای بدست آوردن سهم بیشتری از بازار استفاده کند.

سرویس ابری IBM

با داشتن یکی از عمیق‌ترین و پیشرفته‌ترین پورتفوی‌ها سازمانی در بخش فناوری، ابر IBM یکی از گزینه‌های مورد علاقه شرکت‌های بزرگ است. IBM به عنوان یک ارائه دهنده ابر، دارای هرت جهانی است و راه حل های IaaS و PaaS خود را از مراکز داده در برزیل تا هند و از آلمان تا کره ارائه می‌دهد.

خرید Red Hat توسط این شرکت در سال 2019، تعهد عمیق IBM در ایجاد زیرساخت های ابری خود را با رویکرد ترکیبی و باز تایید می کند. در واقع،IBM از موقعیت خوبی برخوردار است تا بتواند در فضای در حال ظهور چند ابر بازی کند.

همچنین تمرکز IBM بر هوش مصنوعی با ابتکار واتسون بسیار قابل توجه است. گرچه شرکت های امروزی کاملاً مبتنی بر ابر نیستند، اما اغلب سرویس های هوش مصنوعی خود را از ارائه دهندگان ابری خود خریداری می کنند.

علاوه بر این، IBM قدرت عمده‌ای در تجزیه و تحلیل داده‌ها و یادگیری ماشین دارد که با سیستم عامل ابری خود همکاری می‌کند.

سرویس ابری اوراکل-Oracle

اوراکل-Oracle

با ورود دیرتر از سایر رقبا به بازار ابر، اوراکل Oracle Cloud Infrastructure را در سال 2016 راه اندازی کرد. با وجود شروع دیرهنگام، اوراکل به صورت تهاجمی بازی کرده است و به عنوان یک سیستم عامل ابر اعتبار کسب کرده است.

به گفته AWS و Azure ، Oracle به عنوان یک ارائه دهنده ابر عمومی، امکانات کاملی ندارد. این علی رغم تعهد واضح شرکت در ساخت IaaS و PaaSاست. با این حال این شرکت تمرکز خود را بر روی ارائه قدرت خود در پایگاه‌های داده و یک سیستم عامل ابری قابل انعطاف و پیشرفته قرار داده است.

هنوز هم این شرکت با سرعت قابل توجهی در حال رشد سهم خود در بازار است و سیستم عامل ابری آن نظرات مثبتی را به همراه داشته است.

منبع: datamation

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments